RSS feed for Genevieve
  • Tully

    ★★★

  • Assassination Nation

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★

  • Sorry to Bother You

  • Juliet, Naked

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★

  • American Animals

    ★★★★½

  • Blindspotting

  • Searching

    ★★★★½

  • The Commuter

    ★½

  • The Post

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Justice League

  • Joan Didion: The Center Will Not Hold

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Spielberg

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • Don't Panic

  • Unicorn Store

    ★★★½

  • Downsizing

    ★★★½

  • Disobedience

    ★★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Molly's Game

    ★★★½

  • Home Again

    ★★★

  • It

    ★★★

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Darkest Hour

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Let the Corpses Tan

  • Detroit

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Tour de Pharmacy

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Rough Night

    ★★½

  • Girls Trip

    ★★½

  • You Were Never Really Here

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Beguiled

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • Created Equal

  • It Comes at Night

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Night Is Short, Walk on Girl

  • Flower

    ½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Song to Song

    ★★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • The Young Karl Marx

    ★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

  • Columbus

    ★★

  • A Ghost Story

    ★★★