Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Police Academy 2: Their First Assignment

Police Academy 2: Their First Assignment

1985
×
★½
Edit this entry  
19
Police Academy

Police Academy

1984
×
★★★
Edit this entry  
18
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Polka King

The Polka King

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Edit this entry  
21
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Edit this entry  
20
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fabian: Going to the Dogs

Fabian: Going to the Dogs

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Brazil

Brazil

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Master

The Master

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Beckett

Beckett

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Summer of Sam

Summer of Sam

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★
Edit this entry  
08
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Edit this entry  
04
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Speed

Speed

1994
×
★★★½
Edit this entry  
01
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Next Door

Next Door

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Dune

Dune

1984
×
★★½
Edit this entry  
28
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Jolt

Jolt

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Rush

Rush

2013
×
★★½
Edit this entry