becci*_: has logged 109 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dinner for One

Dinner for One

1963
×
★★★★
Edit this entry  
25
Emil in Lonneberga

Emil in Lonneberga

1971
×
★★★★
Edit this entry  
24
Three Wishes for Cinderella

Three Wishes for Cinderella

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Snow-White and Rose-Red

Snow-White and Rose-Red

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Edit this entry  
14
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ronia, The Robber's Daughter

Ronia, The Robber's Daughter

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Heart of Stone

Heart of Stone

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Singing Ringing Tree

The Singing Ringing Tree

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Story of Little Mook

The Story of Little Mook

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Goose Princess

The Goose Princess

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Golden Goose

The Golden Goose

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Back to the Fatherland

Back to the Fatherland

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Jaws

Jaws

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Never Look Away

Never Look Away

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bao

Bao

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Twelve Tasks of Asterix

The Twelve Tasks of Asterix

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
Edit this entry  
27
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Turkish for Beginners

Turkish for Beginners

2012
×
★½
Edit this entry  
05
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Cider House Rules

The Cider House Rules

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry