Sort by

Gene has logged 16 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
12 Strong

12 Strong

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spanglish

Spanglish

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Edit this entry  
06
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Columbus

Columbus

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry