• Fire Island

    ★★★★

  • Senior Year

    ★★★★½

  • Crush

    ★★★★½

  • As We Hold Hands

    ★★★★½

  • Choose or Die

    ★★½

  • Umma

    ★★★★

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • No Exit

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★★½

  • Watcher

    ★★★★½

  • WarHunt

    ★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Whole Truth

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★★½

  • Antlers

    ★★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Prey

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★★★★

  • The Trip

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★★½

  • The Forever Purge

    ★★½

  • False Positive

    ★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • We Need to Do Something

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • Great White

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★★★½

  • Stowaway

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★★★

  • Every Breath You Take

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • The Fallout

    ★★★★★

  • Crazy About Her

    ★★★½

  • Cherry

    ★★★

  • Shook

    ★★★★½