bon. has logged 216 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cam

Cam

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
02
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Host

Host

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Great White

Great White

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Prey

Prey

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shook

Shook

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bound

Bound

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Junior

Junior

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Better Than Chocolate

Better Than Chocolate

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
False Positive

False Positive

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Profile

Profile

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Accepted

Accepted

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry