RSS feed for Genevieve
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★
Edit this entry  
06
Detroit

Detroit

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★½
Edit this entry  
03
Step

Step

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Contemporary Color

Contemporary Color

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★½
Edit this entry  
31
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★½
Edit this entry  
30
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Emma

Emma

1996
×
★★★½
Edit this entry  
18
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Babe

Babe

1995
×
★★★★
Edit this entry  
02
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Edit this entry  
30
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Brady Bunch Movie

The Brady Bunch Movie

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★
Edit this entry  
08
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Burden of Dreams

Burden of Dreams

1982
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
12
King Kong

King Kong

1933
×
★★★½
Edit this entry  
11
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Batman

Batman

1989
×
★★★
Edit this entry  
10
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The War Room

The War Room

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
What If

What If

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry