RSS feed for Genevieve

Genevieve has logged 20 entries for films rated ★★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Contemporary Color

Contemporary Color

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Selma

Selma

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry