Sort by

isabelle has logged 85 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Husbands

Husbands

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★½
Edit this entry  
03
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Burnt

Burnt

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zola

Zola

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Zola

Zola

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Crumbs

The Crumbs

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bleeder

Bleeder

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cruella

Cruella

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
(T)Raumschiff Surprise - Periode 1

(T)Raumschiff Surprise - Periode 1

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Edit this entry