• Lulli

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Encounter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Khaite FW21

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Ninja Dojo and the Kiler of Masters

    ★★★★★

  • The Great Rescue

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • The Lucky Ones

    ★★★

  • Voyage Au Bout De La Nuit

    ★★★★★

  • Clichy-Montfermeil

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Wrong Missy

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★

  • A Secret Love

    ★★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

    ★★★

  • Sergio

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • Shirley

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Airplane Mode

    ★★½

  • 18 Presents

    ★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Frozen II

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Running with the Devil

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Monica and Friends: Bonds

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Chasing Happiness

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★

  • The Room

  • Guava Island

    ★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Synonyms

    ★★½

  • Sometimes, I Think About Dying

    ★★★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★★½