• Malignant

    ★★★½

  • Vacation Friends

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Awake

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Innocent

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Below Zero

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Wrong Turn

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Locked Down

    ★★½

  • All My Friends Are Dead

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Nocturne

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Cross the Line

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ½

  • Black Box

    ★★½

  • Jujutsu Kaisen

  • TONIKAWA: Over the Moon for You

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★½

  • The Boys in the Band

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Antebellum

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½