RSS feed for GenosseJannikov
  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

  • Joker

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Rocketman

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • Alita: Battle Angel

  • Give Me Liberty

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

  • Bohemian Rhapsody

  • Bad Times at the El Royale

  • Never Look Away

  • I Want to Eat Your Pancreas

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

  • Burning

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

  • Liz and the Blue Bird

  • Thunder Road

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

  • Searching

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Le Brio

  • Paddington 2

    ★★★

  • Justice League

    ½

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • The Emoji Movie

  • Spider-Man: Homecoming

  • Good Time

  • The Florida Project

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Logan

  • The Lego Batman Movie

  • John Wick: Chapter 2

  • Ingrid Goes West

  • Mr. Stein Goes Online

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

  • Heart of Stone

  • Split

    ★★★

  • A Silent Voice

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • La La Land

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Me Before You

  • The BFG

  • The Nice Guys

    ★★★

  • Captain America: Civil War

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★½

  • The Most Beautiful Day

  • Kedi

  • Zootopia