Sort by

George has logged 51 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alternative Math

Alternative Math

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alike

Alike

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Picture Day

Picture Day

2015
×
★★
Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hanna

Hanna

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nano

Nano

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Four Troublesome Heads

The Four Troublesome Heads

1898
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bloom

Bloom

2018
×
★★
Edit this entry  
14
R'ha

R'ha

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
One Minute Time Machine

One Minute Time Machine

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★½
Edit this entry  
11
Garden Party

Garden Party

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Stuck

Stuck

2018
×
★★
Edit this entry  
11
A Love Story

A Love Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Unspoken

Unspoken

2012
×
★★
Edit this entry  
06
Washed Away

Washed Away

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Hold Your Breath

Hold Your Breath

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Agent 327: Operation Barbershop

Agent 327: Operation Barbershop

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Destiny

Destiny

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Negative Space

Negative Space

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Present

The Present

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Sister

A Sister

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Nefta Football Club

Nefta Football Club

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Pre-Drink

Pre-Drink

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Brotherhood

Brotherhood

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Toback Vs. Mailer: The Incident

Toback Vs. Mailer: The Incident

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Trophy Hunter

Trophy Hunter

2012
×
★★½
Edit this entry  
03
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Edit this entry