Sort by
  • Madame Web

  • Scott Pilgrim Takes Off

  • Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor

    ★★★

  • The Fall of the House of Usher

  • Saw X

    ★★★

  • No One Will Save You

  • A Haunting in Venice

    ★★★

  • The Nun II

  • The Killer

    ★★★

  • All of Us Strangers

  • Poor Things

  • Saltburn

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Fingernails

  • The Last Voyage of the Demeter

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★

  • Insidious: The Red Door

  • I.S.S.

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Boogeyman

  • Anatomy of a Fall

  • May December

    ★★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • The Zone of Interest

  • The Sweet East

  • John Mulaney: Baby J

  • boygenius: the film

  • Bottoms

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★

  • Perpetrator

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • The Accidental Getaway Driver

  • Onyx the Fortuitous and the Talisman of Souls

  • A Thousand and One

  • Past Lives

  • Eileen

    ★★★★★

  • Infinity Pool

  • Polite Society

    ★★★★

  • In My Mother's Skin

  • Birth/Rebirth

  • Missing

    ★★★

  • Run Rabbit Run

  • Babylon

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★★

  • Jeff

  • Talk to Me

  • The Viewing

  • Special Delivery

  • Welcome, Violeta!

  • Smile

  • Do Revenge

  • Sanctuary

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

  • Carmen

    ★★★

  • Alice, Darling

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★

  • Glass Onion

  • The Menu

  • Emily

    ★★★

  • See How They Run

    ★★★★

  • Amanda

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

  • Women Talking

  • Bones and All

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • Fixation

  • Barbarian

  • The Invitation