Geoff has logged 642 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Zentai

Zentai

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Corridor of Mirrors

Corridor of Mirrors

1948
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Girl and the Spider

The Girl and the Spider

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Slaughter

Slaughter

1972
×
★★★
Edit this entry  
19
Between Heaven and Hell

Between Heaven and Hell

1956
×
★★★
Edit this entry  
18
BELLE

BELLE

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Mistaken Memories of Mediaeval Manhattan

Mistaken Memories of Mediaeval Manhattan

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Man with the Answers

The Man with the Answers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kangaroo Jack

Kangaroo Jack

2003
×
Read the review Edit this entry  
15
Brother and Sister

Brother and Sister

1953
×
★★★★
Edit this entry  
14
Coven

Coven

2000
×
★★
Edit this entry  
14
Hive

Hive

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
13
Beans

Beans

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Pompo: The Cinéphile

Pompo: The Cinéphile

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★
Edit this entry  
05
The Treasure of the Silver Lake

The Treasure of the Silver Lake

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Three Stories of Love

Three Stories of Love

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Cardinal

The Cardinal

1963
×
★★★
Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dossier 51

Dossier 51

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Demons

Demons

1971
×
★★★★
Edit this entry  
26
Careful

Careful

1992
×
★★★
Edit this entry  
26
ivansxtc.

ivansxtc.

2000
×
★★★½
Edit this entry  
26
Lokis. A Manuscript of Professor Wittembach

Lokis. A Manuscript of Professor Wittembach

1970
×
★★★
Edit this entry  
25
The Night

The Night

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
This Night I'll Possess Your Corpse

This Night I'll Possess Your Corpse

1967
×
★★★½
Edit this entry  
24
Killed the Family and Went to the Movies

Killed the Family and Went to the Movies

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★½
Edit this entry  
22
Alone in the Dark

Alone in the Dark

1982
×
★★★
Edit this entry  
22
Dogra Magra

Dogra Magra

1988
×
★★★★
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
What Do We See When We Look at the Sky?

What Do We See When We Look at the Sky?

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Orca

Orca

1977
×
★★
Edit this entry  
20
The Book of Fish

The Book of Fish

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Fifth Cord

The Fifth Cord

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Cat

The Cat

1992
×
★★½
Edit this entry  
11
The Night It Rained

The Night It Rained

1967
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mad God

Mad God

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry