Geoff has logged 42 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Gamera: Guardian of the Universe

Gamera: Guardian of the Universe

1995
×
★★★½
Edit this entry  
30
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★
Edit this entry  
30
Laurin

Laurin

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Edit this entry  
27
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spawn

Spawn

1997
×
Read the review Edit this entry  
26
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Fire Within

The Fire Within

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Red Angel

Red Angel

1966
×
★★★½
Edit this entry  
24
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
Edit this entry  
24
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★
Edit this entry  
23
100 Horsemen

100 Horsemen

1964
×
★★★
Edit this entry  
22
FernGully: The Last Rainforest

FernGully: The Last Rainforest

1992
×
Edit this entry  
21
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★★★
Edit this entry  
21
Viy

Viy

1967
×
★★★½
Edit this entry  
21
Triumph Over Violence

Triumph Over Violence

1965
×
★★★★
Edit this entry  
20
Chronicle of Anna Magdalena Bach

Chronicle of Anna Magdalena Bach

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Lonely Are the Brave

Lonely Are the Brave

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Comanche Station

Comanche Station

1960
×
★★★★
Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Anand

Anand

1971
×
★★½
Edit this entry  
17
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Possessed

The Possessed

1965
×
★★★
Edit this entry  
16
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
Edit this entry  
13
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Edit this entry  
13
300

300

2006
×
★★
Edit this entry  
10
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Edit this entry  
09
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
★★½
Edit this entry  
07
The Diamond Arm

The Diamond Arm

1968
×
★★★½
Edit this entry  
06
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★
Edit this entry  
04
Night Tide

Night Tide

1961
×
★★★
Edit this entry  
04
The Snow Queen

The Snow Queen

1967
×
★★★½
Edit this entry  
04
Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sinbad: Legend of the Seven Seas

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
White Snake

White Snake

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Tenderness

Tenderness

1967
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Gospel According to Matthew

The Gospel According to Matthew

1964
×
★★★★
Edit this entry