Geoffrey has logged 527 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Queenpins

Queenpins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stop! Or My Mom Will Shoot

Stop! Or My Mom Will Shoot

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Best of the Best

Best of the Best

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Yakuza

The Yakuza

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
In the Line of Fire

In the Line of Fire

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Trip with the Teacher

Trip with the Teacher

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Satan's Slave

Satan's Slave

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Deranged

Deranged

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Slaughterhouse

Slaughterhouse

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Under Siege 2: Dark Territory

Under Siege 2: Dark Territory

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Terror

Terror

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stanley

Stanley

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Don't Look in the Basement

Don't Look in the Basement

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bloodsucking Freaks

Bloodsucking Freaks

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
1922

1922

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Under Siege

Under Siege

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Package

The Package

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rabid

Rabid

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Burnt Offerings

Burnt Offerings

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry