• The Super Bob Einstein Movie

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • NYC Epicenters 9/11➔2021½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • JFK Revisited: Through The Looking Glass

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Flag Day

    ★★★★½

  • Val

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • The Hoff Twins

    ★★★★

  • The Sarah Vaccine

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★

  • Pretend It's a City

  • Mank

    ★★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Hamilton

    ½

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • 3 Brothers - Radio Raheem, Eric Garner and George Floyd

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Capone

    ★★

  • New York New York

  • Roller Girl

  • The Last Dance

    ★★★

  • Bad Advice

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Crestone

  • The Weeknd: After Hours

    ★★½

  • Days

    ★★★★★

  • Brahms: The Boy II

  • Goldman v Silverman

  • Getting Stoned with Caveh

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Video Blues

    ★★★★½

  • The Fall

  • The Irishman

    ★★★★★

  • The Show About The Show - S2

    ★★★★★

  • Rambo: Last Blood

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • Vitalina Varela

    ★★★★★

  • TX-Reverse

    ★★★½

  • American Heretics: The Politics of the Gospel

    ★★½