George has logged 464 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Spymate

Spymate

2006
×
Read the review Edit this entry  
30
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Terror of Mechagodzilla

Terror of Mechagodzilla

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Godzilla vs. Mechagodzilla

Godzilla vs. Mechagodzilla

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dr. Seuss' The Grinch Musical

Dr. Seuss' The Grinch Musical

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
Read the review Edit this entry  
06
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry