George has logged 50 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Transformers

Transformers

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Brüno

Brüno

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Splice

Splice

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Magic Camp

Magic Camp

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Foolproof

Foolproof

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Killing Hasselhoff

Killing Hasselhoff

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Meatballs

Meatballs

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
One Man Band

One Man Band

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Sgt. Bilko

Sgt. Bilko

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Transformers

Transformers

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry