RSS feed for george_kaplan
  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Cold Pursuit

    ★★★½

  • The Report

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Green Book

    ★★★

  • Widows

    ★★★★

  • J.T. LeRoy

    ★★★½

  • The Predator

    ★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • A Final Cut for Orson: 40 Years in the Making

    ★★★½

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★½

  • Destroyer

    ★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★★

  • White Boy Rick

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★½

  • Arctic

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Behind the Curve

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Nick Cave & The Bad Seeds: Distant Sky - Live in Copenhagen

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Gringo

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★

  • Den of Thieves

    ★★½

  • The Commuter

    ★★★½

  • The Post

    ★★★★½

  • All the Money in the World

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Justice League

    ★½