• Disenchanted

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • RRR

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • X

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★

  • Kimi

    ★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★½

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Attica

    ★★★½

  • Happening

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • King Richard

    ★★

  • Reminiscence

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★

  • A Hero

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

  • LFG

    ★★★½

  • Luca

    ★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½

  • Pleasure

    ★★★

  • Passing

    ★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984