George has logged 74 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
An Unmarried Woman

An Unmarried Woman

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Edit this entry  
28
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ruthless People

Ruthless People

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Swimming Pool

The Swimming Pool

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wild

Wild

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Casino

Casino

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Nest

The Nest

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Get Shorty

Get Shorty

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Zola

Zola

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
Edit this entry  
03
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
8½

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Caché

Caché

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Clockwatchers

Clockwatchers

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Party Girl

Party Girl

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
The Lady Eve

The Lady Eve

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
Read the review Edit this entry  
13
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Everyone Says I Love You

Everyone Says I Love You

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
I ♥ Huckabees

I ♥ Huckabees

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Long Shot

Long Shot

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry