• Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Heatwave

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • O Night Divine

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Single All the Way

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • A Castle for Christmas

    ★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • Adele One Night Only

    ★★★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • The Humans

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Alpinist

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Beckett

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • A Chiara

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Val

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Miley Cyrus Presents Stand by You

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • The Lost Leonardo

    ★★★★½

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★