RSS feed for georgegrantham
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
Edit this entry  
06
Black Swan

Black Swan

2010
×
Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Spotlight

Spotlight

2015
×
Edit this entry  
16
Volver

Volver

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Inception

Inception

2010
×
Edit this entry  
31
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★
Edit this entry  
20
mother!

mother!

2017
×
Edit this entry  
15
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
Edit this entry  
21
J. Edgar

J. Edgar

2011
×
★★
Edit this entry  
16
Cars 3

Cars 3

2017
×
Edit this entry  
12
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
Edit this entry  
01
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spooks: The Greater Good

Spooks: The Greater Good

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
Edit this entry  
30
Safelight

Safelight

2015
×
Edit this entry  
16
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Bo Burnham: what.

Bo Burnham: what.

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Taken 2

Taken 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
23
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fury

Fury

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry