RSS feed for George

George has logged 39 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
Edit this entry  
22
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
Edit this entry  
13
The Informant!

The Informant!

2009
×
Edit this entry  
02
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
Edit this entry  
12
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
Edit this entry  
31
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aliens

Aliens

1986
×
★★★
Edit this entry  
11
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Ibiza

Ibiza

2018
×
Edit this entry  
29
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
Edit this entry  
17
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Westworld

Westworld

1973
×
Edit this entry  
21
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
Edit this entry  
21
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
Edit this entry  
12
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
Edit this entry  
06
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
Edit this entry  
17
Icarus

Icarus

2017
×
Edit this entry  
16
The Director and The Jedi

The Director and The Jedi

2018
×
Edit this entry  
10
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★½
Edit this entry  
08
Jerry Before Seinfeld

Jerry Before Seinfeld

2017
×
★★
Edit this entry