Sort by

George Zverblis has logged 53 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Batman vs. Robin

Batman vs. Robin

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Maximum Ride

Maximum Ride

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Son of Batman

Son of Batman

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Batman & Mr. Freeze: SubZero

Batman & Mr. Freeze: SubZero

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Justice League vs. Teen Titans

Justice League vs. Teen Titans

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Reef

The Reef

2010
×
Read the review Edit this entry  
28
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Batman: Assault on Arkham

Batman: Assault on Arkham

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★
Edit this entry  
26
David Brent: Life on the Road

David Brent: Life on the Road

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman

Wonder Woman

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Imperium

Imperium

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
My Chemical Romance: The Black Parade Is Dead!

My Chemical Romance: The Black Parade Is Dead!

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
23
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★★
Edit this entry  
23
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Open Water

Open Water

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Nine Lives

Nine Lives

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Swallows and Amazons

Swallows and Amazons

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Edit this entry  
16
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Meaning of Life

The Meaning of Life

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Faces in the Crowd

Faces in the Crowd

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Underworld: Awakening

Underworld: Awakening

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★½
Edit this entry  
12
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Underworld: Rise of the Lycans

Underworld: Rise of the Lycans

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fritz the Cat

Fritz the Cat

1972
×
★★★½
Edit this entry  
11
Cat Soup

Cat Soup

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Batman: Mystery of the Batwoman

Batman: Mystery of the Batwoman

2003
×
★★★
Edit this entry  
10
Frankenstein

Frankenstein

1910
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Monsters Crash the Pajama Party

Monsters Crash the Pajama Party

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Underworld: Evolution

Underworld: Evolution

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Batman Beyond: Return of the Joker

Batman Beyond: Return of the Joker

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Catwoman

Catwoman

2004
×
½
Edit this entry  
07
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry