Sort by

georgia has logged 170 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Flightplan

Flightplan

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Die Hard

Die Hard

1988
×
Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Under the Same Moon

Under the Same Moon

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Sun Is Also a Star

The Sun Is Also a Star

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Source Code

Source Code

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Superbad

Superbad

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
One Day

One Day

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Village

The Village

2004
×
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Time Freak

Time Freak

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Self/less

Self/less

2015
×
★★
Read the review Edit this entry