• Don't Look Up

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Love Hard

    ★½

  • Dopesick

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Surviving 9/11

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★½

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • A Teacher

    ★★½

  • Holidate

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Run

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • This Is Paris

    ★★

  • Another Round

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Rose Matafeo: Horndog

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • The Old Guard

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The High Note

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Mrs. America

    ★★★★

  • Quiz

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★★

  • Miss World 1970: Beauty Queens and Bedlam

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Misbehaviour

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★