georgie has logged 85 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
½
Edit this entry  
24
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
Edit this entry  
14
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Cathy Come Home

Cathy Come Home

1966
×
★★★★
Edit this entry  
11
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Today We Live

Today We Live

1937
×
Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Profile

Profile

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
22 July

22 July

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Utøya: July 22

Utøya: July 22

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Taking Stock

Taking Stock

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Inanimate

Inanimate

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Salam

Salam

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Leash

Leash

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Accidence

Accidence

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
The Invaders

The Invaders

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Right Place, Wrong Tim

Right Place, Wrong Tim

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Corvidae

Corvidae

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Good Intentions

Good Intentions

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Salt

Salt

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Catcalls

Catcalls

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
School's Out

School's Out

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Sylvia

Sylvia

2003
×
★★
Edit this entry  
18
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
All I See Is You

All I See Is You

2016
×
★★½
Edit this entry  
12
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Sleepover

Sleepover

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Butler

The Butler

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
06
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★
Edit this entry