RSS feed for Georgina

Georgina has logged 147 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
78/52

78/52

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Street

The Street

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Celebration

Celebration

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ford v. Ferrari

Ford v. Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Between

Between

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Waiting for the Barbarians

Waiting for the Barbarians

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Heart

Heart

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The House of Us

The House of Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Girl with a Bracelet

The Girl with a Bracelet

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Noura's Dream

Noura's Dream

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Axone

Axone

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★½
Edit this entry  
05
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★
Edit this entry  
01
Quincy

Quincy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Only Angels Have Wings

Only Angels Have Wings

1939
×
★★★½
Edit this entry  
13
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blonde Venus

Blonde Venus

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
03
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Seven Chances

Seven Chances

1925
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
McQueen

McQueen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Daddy Day Care

Daddy Day Care

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry