• I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The New Mutants

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★½

  • 1917

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★½

  • Ad Astra

    ★½

  • The Truth

    ★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • It Must Be Heaven

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★½

  • The Wild Goose Lake

    ★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Synonyms

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Widows

    ★★★

  • First Man

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★½

  • Ayka

    ★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • 3 Faces

    ★★★½

  • Deadpool 2

  • Everybody Knows

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Minding the Gap

    ★★★½

  • Shirkers

    ★★

  • Phantom Thread

  • Wonder Wheel

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Mektoub, My Love: Canto Uno

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • First Reformed

    ★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★½

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Loveless

    ★★★½

  • Based on a True Story

    ★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Happy End

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★½

  • Godard Mon Amour

    ★★½

  • The Square

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★

  • Ghost in the Shell

    ★★½

  • Hot Summer Nights

    ★½

  • Atomic Blonde

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Have a Nice Day

    ★★★½

  • On Body and Soul

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★