Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
geo

geo

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for geo
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Remove filters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • geo’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2022
  • 2021
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • The Gray Man

    The Gray Man 2022

    ★★ Watched by geo 31 Jul 2022

    final bosta

  • Hustle

    Hustle 2022

    ★★★ Watched by geo 31 Jul 2022

    aí amei o bo cruz lindo

  • Bacurau

    Bacurau 2019

    ★★★★★ Rewatched by geo 17 Jul 2022

    e não importa quantas vezes eu veja sempre me dá energias boas!

  • 7 Prisoners

    7 Prisoners 2021

    ★★★ Watched by geo 17 Jul 2022

    uma realidade nua e crua escancarada em nossa sociedade, mas que se passa cegamente aos nossos olhos. tentaram força o telespectador simpatizar com o luca, o que ao meu ver não deu muito certo, mas rodrigo santoro entregando tudo como sempre mdsss, christian tbm deu um arraso se entregando ao personagem.. um filme que te deixa triste, com raiva e que te deixa com um sentimento angustiante, aqueles pobres meninos abandonaram tudo por acreditarem em chances melhores mas sofreram mais que a juliette no bbb

  • KinnPorsche The Series

    KinnPorsche The Series 2022

    ★★★★★ Watched by geo 13 Jul 2022

    maior que já tivemos

  • Thor: Love and Thunder

    Thor: Love and Thunder 2022

    ★★★½ Watched by geo 11 Jul 2022 1

    esperava muito mais pelo trailer mas eu acabei gostando, piadas de baixo orçamento mas puts natalie portman vc eh incrível te amo mulher!

  • City of God

    City of God 2002

    ★★★★½ Watched by geo 09 Jul 2022

    o cinema brasileiro é realmente lindo e incrível, eu amo com todas minhas forças! esse filme é como um soco na cara, mesmo  20 anos depois, continua sendo atual e forte. Um filme forte, com violência escancarada mas ainda sim super realista. OBRIGADA CINEMA BRASILEIRO POR SER O THE BEST

  • Fifty Shades of Grey

    Fifty Shades of Grey 2015

    ★★ Rewatched by geo 09 Jul 2022

    tem umas cenas que da vontade de me matar

  • The Man From Toronto

    The Man From Toronto 2022

    ★★★ Watched by geo 26 Jun 2022

    da pra da umas boas risadas

  • Top Gun: Maverick

    Top Gun: Maverick 2022

    ★★★★ Watched by geo 26 Jun 2022

    TA PERFEITO MDS TOM CRUISE NÃO ENVELHECE UM DEDO

  • Top Gun

    Top Gun 1986

    ★★★★ Watched by geo 31 May 2022

    uauuuu

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    Doctor Strange in the Multiverse of Madness 2022

    ★★★½ Watched by geo 05 May 2022

    hmmmmm gostei mas esperava mais

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 15
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Tell me about Pro
Select your preferred poster

Posters are sourced from TMDb and appear for you and visitors to your profile and content, depending on settings. Learn more on Journal.