GeraSol has logged 368 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Yellow Rose

Yellow Rose

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nudist Colony of the Dead

Nudist Colony of the Dead

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Big Mouth

Big Mouth

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Orgy of the Dead

Orgy of the Dead

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Aunty Donna - The Album Tour

Aunty Donna - The Album Tour

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aunty Donna - The Album Tour

Aunty Donna - The Album Tour

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Aunty Donna: New Show

Aunty Donna: New Show

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Aunty Donna - The Album Tour

Aunty Donna - The Album Tour

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
Wonder Park

Wonder Park

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Danish Poet

The Danish Poet

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Village

The Village

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Our Popcorn Movie Dystopia - SOME MORE NEWS: THE MOVIE

Our Popcorn Movie Dystopia - SOME MORE NEWS: THE MOVIE

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Devil in a Convent

The Devil in a Convent

1899
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Monster

Monster

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
He Took His Skin Off for Me

He Took His Skin Off for Me

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mamá

Mamá

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Geometria

Geometria

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Skeleton Frolics

Skeleton Frolics

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Commando

Commando

1985
×
Read the review Edit this entry  
26
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Haunted Castle

The Haunted Castle

1896
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Amputee

The Amputee

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Frankenstein

Frankenstein

1910
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry