• Cuatro paredes

  • Save Ralph

  • Hey There!

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Haunting of Bly Manor

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★★★

  • Ghosts

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Normal People

  • Waiting

  • Unorthodox

  • Shiva Baby

  • Horse Girl

    ★★½

  • The Way We Are

  • Portrait of a Beauty

  • Not Knowing

    ★★★½

  • I Had a Dream You Won’t Understand Even If I Tell

    ★★★½

  • Love, Spells and All That

    ★★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

  • GUO4

  • Marriage Story

    ★★★

  • Only the Animals

    ★★★★

  • Nimic

    ★★

  • Let There Be Light

    ★★★

  • Anima

  • Anna

    ★★★

  • Marona's Fantastic Tale

    ★★★★★

  • Parasite

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • And Then We Danced

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • A Tale of Three Sisters

  • Who You Think I Am

    ★★★★

  • Honeyland

    ★★★★

  • Marianne & Leonard: Words of Love

    ★★★★★

  • House of Hummingbird

    ★★½

  • Vita & Virginia

    ★★★½

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★½

  • High Life

  • Tell It to the Bees

    ★★★★★

  • A Fortunate Man

    ★★

  • Roma

    ★★★

  • Ruben Brandt, Collector

    ★★★★½

  • Girl

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Apocalypse After

    ★★★½

  • Donbass

    ★★★½

  • Sauvage

    ★★★★

  • Zoe

    ★★½

  • Butterflies

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Disobedience

    ★★★½

  • Thelma

    ★★★½

  • England Is Mine

    ★★★

  • Loving Vincent

  • Happy End

    ★★½

  • Faces Places

    ★★★★

  • Something Useful

    ★★★★

  • November

  • The Salesman

    ★★★½

  • The Unknown Girl

  • Paterson

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★½