RSS feed for Germán
  • Intuition

    ★★★

  • Capone

    ★★

  • Extraction

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • The Heist of the Century

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • The Grudge

    ★★

  • Dolittle

    ★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Line of Duty

    ★★★

  • Charlie's Angels

  • La sabiduría

    ★½

  • Playing with Fire

    ★★

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Midway

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Countdown

    ★★

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • VFW

    ★★★★

  • Mary

  • Rambo: Last Blood

    ★★★★

  • 3 from Hell

    ★★½

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Informer

    ★★★½

  • Judy

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Impossible Crimes

    ★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • The Iron Mask

    ★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Point Blank

    ★★★