RSS feed for Germán

Germán has logged 31 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Mystify: Michael Hutchence

Mystify: Michael Hutchence

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Capone

Capone

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Man from the Future

The Man from the Future

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
Double Team

Double Team

1997
×
★★★
Edit this entry  
26
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Domino

Domino

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★½
Edit this entry  
11
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Shall We Dance?

Shall We Dance?

2004
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★½
Edit this entry  
17
Life on the Line

Life on the Line

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★
Edit this entry  
06
Braven

Braven

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hello Ladies: The Movie

Hello Ladies: The Movie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Asher

Asher

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Countdown

Countdown

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Heist of the Century

The Heist of the Century

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Heist of the Century

The Heist of the Century

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry