• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • ASSEMBLED: The Making of Eternals

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Hellbender

    ★★★★

  • Caveat

    ★★★★

  • Host

    ★★★★

  • Last and First Men

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Lupin III: The First

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • The Mortuary Collection

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Friedkin Uncut

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Justice League

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★★

  • Beyond the Gates

    ★★

  • Define Intervention

    ★★★★★

  • Yu-Gi-Oh!: The Dark Side of Dimensions

    ★★★

  • The World's End

    ★★★

  • Star Trek Into Darkness

    ★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★

  • Warrior

    ★★★½

  • Nine Miles Down

    ★★

  • Michael Clayton

    ★★★

  • The Making of Marie Antoinette

    ★★★½

  • 28 Weeks Later

    ★★★

  • [REC]

    ★★★★

  • Recreating the Eighth Wonder: The Making of 'King Kong'

    ★★★

  • 28 Days Later

    ★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★

  • Thir13en Ghosts

    ★★★★★

  • The Making of 'Cape Fear'

    ★★★★

  • The Night Club of Your Dreams: The Making of 'Moulin Rouge'

    ★★★

  • Hannibal

    ★★

  • The Making of 'Rushmore'

    ★★½

  • House on Haunted Hill

    ★★★★★

  • Starship Troopers

    ★★★★

  • Con Air

    ★★★★

  • L.A. Confidential

    ★★★★

  • Lawnmower Man 2: Beyond Cyberspace

    ★★★

  • Dunston Checks In

    ★½

  • The Making of Jaws

    ★★★★

  • Judge Dredd

    ★★★★

  • The Making of 'Jurassic Park'

    ★★★★★

  • Carlito's Way

    ★★★½

  • RoboCop 3

    ★★★

  • The Muppet Christmas Carol

    ★★★★★

  • The Lawnmower Man

    ★★★½

  • JFK

    ★★★½

  • Cape Fear

    ★★★½

  • The Guyver

    ★★★

  • Shakma

    ★★★★

  • The Hunt for Red October

    ★★★★★

  • Star Trek V: The Final Frontier

    ★★★★½

  • Miracle Mile

    ★★★★★

  • Masters of the Universe

    ★★★★★

  • RoboCop

    ★★★★★

  • Class of Nuke 'Em High

    ★★★★★

  • The Transformers: The Movie

    ★★★★★

  • Howard the Duck

    ★★★★★

  • Night Train to Terror

    ★★★★