Oliver has logged 19 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Critters 3

Critters 3

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rango

Rango

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Read the review Edit this entry  
16
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
She's Having a Baby

She's Having a Baby

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry