RSS feed for GetYourShinebox
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Slice

Slice

2018
×
★½
Edit this entry  
09
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Edit this entry  
08
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★½
Edit this entry  
28
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Tully

Tully

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★★½
Edit this entry  
29
Quincy

Quincy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Without a Paddle

Without a Paddle

2004
×
★½
Edit this entry  
15
The Nines

The Nines

2007
×
★★★
Edit this entry  
09
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★½
Edit this entry  
05
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Carnage

Carnage

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
04
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Bug

Bug

2006
×
★★★★
Edit this entry  
28
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★
Edit this entry  
19
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★
Edit this entry  
14
Being Awesome

Being Awesome

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Humpday

Humpday

2009
×
★★½
Edit this entry  
03
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Edit this entry  
01
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Edit this entry  
07
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★½
Edit this entry  
30
Foo Fighters: Back and Forth

Foo Fighters: Back and Forth

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
American Splendor

American Splendor

2003
×
★★★★
Edit this entry  
29
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Happy Anniversary

Happy Anniversary

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
The 36th Chamber of Shaolin

The 36th Chamber of Shaolin

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★½
Edit this entry  
15
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★½
Edit this entry