Sort by

Gui has logged 12 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Happy Film

The Happy Film

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Oh Mercy

Oh Mercy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Agnès Varda: From Here to There

Agnès Varda: From Here to There

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Radioactive

Radioactive

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Metamorphosis of Birds

The Metamorphosis of Birds

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry