• The Fundamentals of Caring

    ★★

  • Live Twice, Love Once

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • The Novice

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★

  • Nitram

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Disciple

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Swan Song

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Beginning

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★½