RSS feed for Gabriel

Gabriel has watched 302 romance films.

  • The Lovebirds

  • The Wrong Missy

    ½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Tall Girl

    ★½

  • Waves

    ★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Long Shot

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Cold War

    ★★★★★

  • Midnight Sun

    ½

  • Transit

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Disobedience

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • The Layover

    ½

  • How to Talk to Girls at Parties

    ★½

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • Fifty Shades Darker

  • The Space Between Us

    ★½

  • Beach Rats

    ★★★★½

  • God's Own Country

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Passengers

    ★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Paterson

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Sing Street

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • Pride and Prejudice and Zombies

    ★★

  • Anomalisa

    ★★★★½

  • Equals

    ★★

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Paper Towns

    ★★

  • Aloha

    ★★

  • Love

    ★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • The Longest Ride

    ★½

  • Hello, My Name Is Doris

    ★★★★

  • Cinderella

    ★★★★

  • Inherent Vice

  • Laggies

    ★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★½

  • Life After Beth

    ★½

  • Maleficent

    ★½

  • The Fault in Our Stars

    ★★★½

  • Pompeii

  • Winter's Tale

    ½

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★

  • Obvious Child

    ★★★

  • Her

    ★★★★★

  • The To Do List

    ★½

  • The Wind Rises

    ★★★★★

  • Before Midnight

    ★★★★★

  • The Spectacular Now

    ★★★★

  • Pitch Perfect

    ★★★

  • Seeking a Friend for the End of the World

    ★★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★½

  • This Means War

  • New Year's Eve

    ½

  • Love on a Leash

  • Midnight in Paris

    ★★★★½

  • Just Go with It

  • Alpha and Omega

    ½

  • Beginners

    ★★★★