RSS feed for Dennis
  • Hamilton

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Bride of Scarecrow

    ½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • The Cannibal Club

    ★★★½

  • The Post

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Suck Me Shakespeer 3

    ★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Suburbicon

    ★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Bullyparade: The Movie

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • In a Heartbeat

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Square

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • In Times of Fading Light

    ★★★½

  • The Party

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Snowden

    ★★★

  • The Magnificent Seven

    ★★★

  • The Founder

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Ben-Hur

    ★½

  • Ghostbusters

    ★★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Warcraft

    ★★

  • Paterson

    ★★★★

  • Toni Erdmann

    ★★★½

  • Neruda

    ★★★★

  • The Jungle Book

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • Wiener-Dog

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • The Big Short

    ★★★★

  • Spectre

    ★★★★

  • The Student and Mister Henri

    ★★★

  • The Martian

    ★★★★½

  • Suck Me Shakespeer 2

    ★★½

  • The Clan

    ★★★★

  • The People vs. Fritz Bauer

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★

  • Heil

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★½