Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Poor Things

Poor Things

2023
×
Read the review Edit this entry  
02
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Next Goal Wins

Next Goal Wins

2023
×
Read the review Edit this entry  
19
Trolls Band Together

Trolls Band Together

2023
×
Edit this entry  
17
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eileen

Eileen

2023
×
Edit this entry  
13
Saltburn

Saltburn

2023
×
Read the review Edit this entry  
10
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
Read the review Edit this entry  
27
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mother Joan of the Angels

Mother Joan of the Angels

1961
×
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
Read the review Edit this entry  
25
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
Edit this entry  
23
What Happens Later

What Happens Later

2023
×
Edit this entry  
21
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Godland

Godland

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Remembering Every Night

Remembering Every Night

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Plastic

Plastic

2023
×
Edit this entry  
17
Nowhere Near

Nowhere Near

2023
×
Edit this entry  
17
All Ears

All Ears

2023
×
Edit this entry  
17
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
Edit this entry  
16
Gagaland

Gagaland

2023
×
Edit this entry  
15
Voices in Deep

Voices in Deep

2023
×
Edit this entry  
13
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
Read the review Edit this entry  
12
Tokyo Uber Blues

Tokyo Uber Blues

2021
×
Edit this entry  
10
The Last Year of Darkness

The Last Year of Darkness

2023
×
Edit this entry  
09
Andragogy

Andragogy

2023
×
Edit this entry  
05
Waxwork

Waxwork

1988
×
Edit this entry  
04
Pontypool

Pontypool

2008
×
Edit this entry  
03
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
Read the review Edit this entry  
01
The Invitation

The Invitation

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
Uproar

Uproar

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stylebender

Stylebender

2023
×
Read the review Edit this entry  
24
Love at First Sight

Love at First Sight

2023
×
Read the review Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Read the review Edit this entry  
14
The Happy Prince

The Happy Prince

2018
×
Edit this entry  
11
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Next Goal Wins

Next Goal Wins

2023
×
Read prior review Edit this entry  
09
Together 99

Together 99

2023
×
Edit this entry  
09
Lee

Lee

2023
×
Edit this entry  
08
The Convert

The Convert

2023
×
Edit this entry  
08
Dicks: The Musical

Dicks: The Musical

2023
×
Read the review Edit this entry  
07
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
In the Rearview

In the Rearview

2023
×
Read the review Edit this entry  
02
Us and Them

Us and Them

2018
×
Edit this entry  
01
Backspot

Backspot

2023
×
Edit this entry  
01
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
Read the review Edit this entry  
31
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
Read the review Edit this entry  
26
Scrapper

Scrapper

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry