Gemma has logged 27 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
Edit this entry  
28
Cuties

Cuties

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frozen II

Frozen II

2019
×
Read prior review Edit this entry  
26
Frozen

Frozen

2013
×
Edit this entry  
25
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Coronation

Coronation

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Son of the White Mare

Son of the White Mare

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tesla

Tesla

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
17 Again

17 Again

2009
×
Edit this entry  
19
Zappa

Zappa

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Panama Papers

The Panama Papers

2018
×
Edit this entry  
17
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
Read the review Edit this entry  
13
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Showbiz Kids

Showbiz Kids

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Jazz on a Summer's Day

Jazz on a Summer's Day

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Host

Host

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
Edit this entry  
04
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
John Lewis: Good Trouble

John Lewis: Good Trouble

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry