• Persuasion

    ★★★★

  • Moonshot

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • Book of Love

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Holidate

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • After We Collided

    ½

  • The Half of It

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Dolittle

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • A Merry Christmas Match

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Falling Inn Love

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Good Omens

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★½

  • The Perfect Date

    ★★

  • After

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Stuber

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Destination Wedding

    ★★★★

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★

  • Unicorn Store

    ★★★★½

  • Handsome Devil

    ★★★½