Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Persuasion

Persuasion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Book of Love

Book of Love

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Moonshot

Moonshot

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I'm Here

I'm Here

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cats

Cats

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Merry Christmas Match

A Merry Christmas Match

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry