• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Choose or Die

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • BTS Permission to Dance On Stage - Seoul: Live Viewing

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Weeknd x The Dawn FM Experience

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Life Is But a Dream

    ★★★★★

  • Love and Leashes

    ★★★★½

  • Marry Me

    ★★★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Stay Close

    ★★½

  • Perfume LIVE 2021 [polygon wave]

    ★★★★★

  • Landscapers

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Zoey's Extraordinary Christmas

    ★★★½

  • A Castle for Christmas

    ★★★½

  • Shadow Beauty

    ★★★★★

  • Black Friday

    ★★★

  • One December Night

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • DARK DARK DARK

    ★★★★★

  • Antlers

    ★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Nightbooks

    ★★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★★

  • The Found Footage Phenomenon

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

  • Superhost

    ★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Blue Birthday

    ★★½

  • The Witch's Diner

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Belle

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★½

  • The Medium

    ★★★★

  • The Advent Calendar

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★½

  • Seance

    ★★★★

  • F9

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★½