Sammi has logged 43 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Eyes of Laura Mars

Eyes of Laura Mars

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
0.0MHz

0.0MHz

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
GirlHouse

GirlHouse

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Evangelion: Death (True)²

Evangelion: Death (True)²

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dark Half

The Dark Half

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bilocation

Bilocation

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Video Store Commercial

The Video Store Commercial

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Budfoot

Budfoot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love & Peace

Love & Peace

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Air Doll

Air Doll

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Class of 1984

Class of 1984

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Minna! Esupa Dayo! Bangaihen - Esupa, Miyako e Iku

Minna! Esupa Dayo! Bangaihen - Esupa, Miyako e Iku

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hanagatami

Hanagatami

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Trolls

Trolls

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dark Maidens

The Dark Maidens

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dance With Me

Dance With Me

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Onward

Onward

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
First Love

First Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Re: Cutie Honey

Re: Cutie Honey

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nicky Larson and the Cupid's Perfume

Nicky Larson and the Cupid's Perfume

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry